RU
UA

Поки криза, загальне нерозуміння ситуації і неможливо проводить серйозні дослідження (те, що було раніше, вже нікому вже не цікаво, а те, що нас чекає, поки нікому не зрозуміло), я роблю невеликі опитування в своїх соціальних мережах, намагаючись зрозуміти, як люди переносять цей період. При цьому можна подивитись, як відгукується на них професійне співтовариство. Відразу скажу, що опитування не репрезентативне та не охоплює тисячі населення, але в чомусь показове.
Наприклад, можна зробити деякі висновки про соціальні мережі.
1. Тelegram і LinkedIn реагують приблизно однаково в кількісному відношенні, але в LinkedIn в мене на порядок більше знайомих, аніж в Тelegram (правда, половина з них іноземці). Звідси можна зробити висновок, що в Тelegram аудиторія найбільш цільова і зацікавлена.
2. У Facebook, мабуть, люди в цей період займаються чимось своїм – читають, «лайкають», але жодної відповіді ніхто не дав. Втім, і читають мало – це обумовлено специфікою пошукових систем Facebook, багато хто скаржиться, що, поки на сторінку самий не зайдуть, нічого не побачать.
3. У Тelegram версію «Ваш варіант» вибирають, але в чому він полягає – не зізнаються. У LinkedIn, навпаки, діляться багато і охоче.
Ну і результати опитувань.
1. Що вас зараз мотивує працювати день у день вдома, коли ви не бачите особисто своїх колег і друзів?

Основна маса всеж таки розраховує на швидке закінчення, яке виявилося не таким швидким. Дуже цікаво було б дізнатися, що люди вкладали в поняття «Ваш варіант» – реально було озвучено тільки слово «свідомість». Маю велику надію, що в подальшому учасники все-таки будуть розшифровувати свої варіанти, це ж цікаво!
2. У період сидіння вдома на карантині, можливо, у вас з’явилися можливості згадати про інтереси / хобі, на які раніше не вистачало часу або бажання. Поділіться, плз, що полегшує ваше життя в цей період? Можна вибрати кілька варіантів.
Тут, звичайно, з’явився великий просто для фантазії, але основна кількість респондентів обрала навчання. Причому це було як навчання онлайн (скажу відверто, сама пройшла пару курсів), так і засвоєння навичок сліпого друку, навичок швидкочитання, самостійне вивчення англійської мови та т.ін. Також необхідно відзначити, що хтось заглиблювався в професію, думаючи про кар’єрне зростання, а хтось виходив за межі стандартного і освоював нові знання і вміння.
На другому місці, що не дивно, виявився спорт (хоча, звісно, хотілося б його бачити як мінімум на рівні з першим місцем). Подальші варіанти були найрізноманітнішими, тому і розклалися приблизно в рівному співвідношенні. Крім цього, в розділі «Ваш варіант» ще були перераховані:
• ліплення
• неформальне спілкування через zoom (колеги, друзі);
• планування нових проектів, щоб зберегти ентузіазм;
• читання періодики.
Оскільки карантин продовжений, пропоную ознайомитися зі способами його проведення – можливо, варто ще щось освоїти в період, що залишився?

А нас чекають нові опитування! Велике спасибі тім, хто вже прийняв у них участь! Чекаю на вас і не тільки в наступних опитуваннях і завжди буду рада спілкуванню!